Deep Web'e Girmek Suç mu?

Deep Web'e Girmek Suç Mu?

Bu konuda bir çok arkadaşın tereddütleri var. Evet deep webe girmek suç mu konusunda her kafadan bir ses çıkıyor ama net olarak söylememiz gerekirse deep web'e girmek konusunda sizleri aydınlatmak isterim. Kesinlikle suç değildir.
deep web

Sen deep web'e girdin diye 1-2 saat içinde kapın özel harekat polisleri tarafından kırılıp göz altına alınmayacaksın. Veya FBI tarafından kırmızı listeye eklenmeyeceksin. Veyahut seni ülkeden sınır dışı etmeyecekler korkma.

Deep web de dolaşmak hiç bir şekilde suç değildir. Fakat içerisinde bulunan bazı şeyler suç unsurudur. Bunu normal dolaştığımız internete benzetebilirsiniz. Sizin google'a girip, facebook'da dolaşmanız veya sörf yapmanız suç değildir. Ama siz gidip bir web sitesi açıp uyuşturucu pazarlarsanız orası ayrı. O bir suç sayılır, hem yer sağlayıcı hemde kullanıcıları suçlu bulunur. Deep web, sahibi olmayan bir yer. Oranın bir patronu yok, yöneticileri yok ama sürekli birileri tarafından izlenen bir yer.

Deep web'de dilediğiniz gibi dolaşın, bilgi edinin, kütüphaneleri dolaşın, müzik arşivlerine göz atın, ilginç sitelere göz atın istediğiniz gibi takılın sorun yok. Ama gidip uyuşturucu satan web sitelerinden uyuşturucu siparişi verirseniz veya pazarlamaya kalkarsanız v.b. illegal işlere kalkışırsanız kıçınızı sağlama alın derim.
Deep Web'e Girmek Suç mu? Deep Web'e Girmek Suç mu? Reviewed by Civan Demir on 2/24/2015 Rating: 5

16 yorum:

 1. abe şimdi ben deep web'e girecem ama yakalanır mıyım" hayır kardeşim. Sen deep web'e girdin diye 1-2 saat içinde kapın özel harekat polisleri tarafından kırılıp göz altına alınmayacaksın. Veya FBI tarafından kırmızı listeye eklenmeyeceksin. Ulan :D :D

  YanıtlaSil
 2. Kardeşim bu deep web kademe kademe dedikleri mesela her kademe bakabiliyorlarmı 6'ıncı kademeye kimse ulaşamamış diyorlardı ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O ayrı bir mevzu hocam. Öyle kolay kolay ulaşılamaz

   Sil
  2. Ben onu devlet izliyormu diyerek sormak istemiştim çünkü kuantum tarzı bilgisayarla ancak girildi diye söyleniyordu heralde oraya girenleri devlette izleyemedi ...

   Sil
  3. O giren kişinin tecrübesine bağlı. Arkasında iz bırakmaması gerekir.

   Sil
 3. Deep web girmek suç mu gerçekten?

  YanıtlaSil
 4. Bana chat yaparken tc siber suçlar müdürlüğünde yerinizi be kimliğinizi tespit ettik 1 3 iş günü içinde teslim olun yoksa 12 16 ay hapis cezası vardır deselir 15 dakka önce saat 00 10 da

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. seni yemişler dostum

   Sil
 5. 8.kademeye bile geln tek kisi var oda 1 senede cıkamamıs ordan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En son 6.seviyeye kadar ulaşabildim. Üstüne ulaşmak oldukça zor.

   Sil
 6. tor brovser nasıl yüklenir bende yüklenmiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tor browser adlı konumuzu okudunuz mu hocam?

   Sil
 7. nirvanaya mı ulaşıonuz amk 6. seviye fln

  YanıtlaSil
 8. nirvanaya mı ulaşıyonuz amk 6. seviye son seviye fln

  YanıtlaSil
 9. Deep web'te herkese açık linkler veya siteler bulunmaz, seviyelere bölünmüştür, 6. seviyeden yukarı çıkmak istiyorsanız windows'u unutun. İllegal siteler hariç dolaşırsanız. İp adresiniz büyük suçlara karışmadığı müddetçe rahat olun. Bazı güvenlik önlemleri alıp girmeniz daha sağlıklı. Öyle illegal siteler adına suça bulaşmayacaksanız internette güvenlik önlemleri için yeterli bilgi mevcuttur.

  YanıtlaSil
 10. Telefondan 2 dk girdim ekranda kocaman WANTED BY WORLD POLİCE yazdı korktum telefona res attım :D

  YanıtlaSil