Deep Web Üzerinde .Onion Web Sitesi Nasıl Açılır?


tor

Merhaba arkadaşlar, kendi bilgisayarımız'dan , deep web üzerinden nasıl bir web sitesi açacağımızı inceleyeceğiz. ASlında uzun  gibi gözükse de çok basit bir işlem. Bi' 5-10 dakikanızı almayacaktır bile. Fazla uatmadan anlatıma geçelim.. 

Anlatım

1 - Tor Browser tarayıcısı açık ise kapatın. Akabinde Tor Browser'ın kurulu olduğu dosya dizinin'de Tor Browser\Data\Tor\ yolunu izleyerek torrc dosyasını bulun ve yardımcı bir yazılım (notepad, notepad++ ) ile açın ve aşağıda ki kodları en alt satıra yapıştırıp kendinize göre düzenleyiniz. 

# Hidden Service
HiddenServiceDir C:\Kullanıcılar\Kullanıcı İsminiz\tor_service
HiddenServicePort 80 127.0.0.1:80


tor

2 - Şimdi C:\Kullanıcılar\Kullanıcı İsminiz\ dizinine "tor_services" adında bir klasör oluşturun. 
3 - Şimdi bilgisayarımızı bir web server gibi kullanabilmek için yardımcı bir program olan XAMPP'ı aşağıda ki buton aracılığı ile indiriyoruz.
4 - Yazılımı kurduktan sonra karşınıza aşağıda ki gibi bir ekran gelcektir. Buradan "Apache"e Start veriyoruz.

apache xampp5 - Daha sonra "Start" verdiğimiz Apache serveri "Stop" diyerek durduruyoruz ve sitemizin dosyalarını (index.html v.s. v.s ) C:\xampp\htdocs dizinine atıyoruz.. Şimdi web taraycınızı ( chrome & mozilla v.s.) açıp adres çubuğuna "localhost" yazınız. Sitenizin açılması gerekiyor. Eğer sorunsuz bir şekilde açılmış ise XAMPP serverinizi tekrar'dan açın.
6 - XAMPP serverimizi çalıştırdıktan sonra Tor Browser tarayıcınızı da çalıştırın. Eğer buraya kadar sorun yaşamadıysanız  C:\Kullanıcılar\Kullanıcı İsminiz\tor_service dizinine 2 adet dosya gelmiş olması gerekiyor.  Bu dosyalardan "hostname" yazan dosyayı açıyoruz ve karşımıza sitemizin bağlantısı çıkıyor. Bu bağlantı ile sitenize erişim sağlayabilirsiniz ve sitenizin dosyalarını  C:\xampp\htdocs dizininden düzenleyebilirsiniz.


onion site


İşlem bu kadar , bir sonra ki makale de görüşmek üzere..
Deep Web Üzerinde .Onion Web Sitesi Nasıl Açılır? Deep Web Üzerinde .Onion Web Sitesi Nasıl Açılır? Reviewed by Civan Demir on 6/05/2015 Rating: 5

10 yorum:

 1. kolaymış teşekkürler..

  YanıtlaSil
 2. ee deepweb linkimmizi nerden ogrenecez

  YanıtlaSil
 3. Deep web sitesi nasıl açılır?

  YanıtlaSil
 4. Daha sonra "Start" verdiğimiz Apache serveri "Stop" diyerek durduruyoruz ve sitemizin dosyalarını (index.html v.s. v.s ) C:\xampp\htdocs dizinine atıyoruz.. Şimdi web taraycınızı ( chrome & mozilla v.s.) açıp adres çubuğuna "localhost" yazınız. Sitenizin açılması gerekiyor. Eğer sorunsuz bir şekilde açılmış ise XAMPP serverinizi tekrar'dan açın.
  "sitenizin dosyaları"nı nereden bulacağız?

  YanıtlaSil
 5. sitemizin dosyaları derken neyi kast ediyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Script demek istiyor. Mesela forum sitesi kurmak istiyorsanız PHPBB ya da SMF yaygındır, bunlardan birini internetten ediniyorsunuz ve dosyaları htdocs içine atıyorsunuz. Ayrıca Windows üzerine onion site kurmak çok saçma ve riskli. Server bilgisayarı yapılandırıp linux üzerine kurulmalı ya da halihazırda anonim hosting şirketlerinden hosting paketi alınmalı.

   Sil
 6. Benimde çok merak ettiğim bir olaydı deepwebde site kurmak anlatım için sağol admin.

  YanıtlaSil
 7. e bende XAMPP DE apache açık değildi açtım start dedim stop butonu çıkmadı yüklemelerde olmadı öylece kaldı ve 3.2.1 olması gerekmiyormu?

  YanıtlaSil
 8. Telefondan nasıl erişebiliriz

  YanıtlaSil