.Onion Siteleri Başka Tarayıcılarda Açmak: Chrome,Firefox vs. #2

Merhaba sevgili takipçiler,

Bügün sizlere deepwebde kullanılan ve tor browser dışında diğer tarayıcılarda açılmayan .onion sitelerin chrome, firefox ve diğer tarayıcılarda açmayı gösterecem.Diyorsanız ki tor browser var zaten neden başka güvensiz tarayıcılar kullanalım ? Tor browser çok ağır yüklendiği için bazı arkadaşlar gerekli güvenlik önlemlerini almalarına rağmen tor browserin kasmasına katlanmak zorunda kalıyor.Bu yöntem o arkadaşlar için kullanılabilir.

Öncelikle bilmenizi isterim ki tor browser ile o siteleri ziyaret etmenizi tavsiye ederim çünkü zaten o sitelere tor browser dışından girilmemesinin bir nedeni var ve normal tarayıcılardan girdiğinizde asıl ip adresinize ve bilgilerinize başkaları erişebilir.Sizlere şimdi 2 yöntem gösterecem 1. yöntemde direk sitelere girecekseniz bu yöntemi vpn veya başka bir güvenlik önlemi almadan girmenize tavsiye etmem ne olur ne olmaz. 2.yöntemede ne kadar güvenmesemde sitelerin ön önizlemelerini görebileceksiniz.

Yani size vereceğim site adresi ile istediğiniz sitenin adresini yazarak sitenin ön önizlemesini görebileceksiniz ve bu sayede siteyi direk ziyaret etmiş olmayacaksınız.Sadece siteyi resim görüntüler gibi görüntüleyebileceksiniz sadece tek farkı resim olarak değilde sitede istediğiniz yere tıklayabilecek siteyi gezebileceksiniz.

1. Yöntem

misalsiteornekveriyorum.onion

Bu sitenin uzantısını değiştirerek .city yaparsanız siteye normal tarayıcılardan rahatlıkla erişebilirsiniz.
Örnek vermek gerekirse,

misalsiteornekveriyorum.onion.city

yapmanız yeterlidir.


2.Yöntem

onion.city

Bu siteye girerek istediğiniz sitenin adresi ile yukarıda belirttiğim gibi istediğiniz .onion uzantılı siteye önizlemesini görerek girebilirsiniz.

Kolay gelsin.
.Onion Siteleri Başka Tarayıcılarda Açmak: Chrome,Firefox vs. #2 .Onion Siteleri Başka Tarayıcılarda Açmak: Chrome,Firefox vs. #2 Reviewed by WeBiN on 8/21/2015 Rating: 5

1 yorum: