Deep Web Nedir? Nasıl Girilir?

Deep Web Nedir?

İnternet'in karanlık yüzü olarak bilinen deep web, özel ağlarda barındırılan ve her kullanıcının erişimine açık olmayan internet sitelerinin yer aldığı bir alanı ifade eder. Google, Yandex, Yahoo ya da diğer arama motorlarıyla ulaşamayacağınız internet sitelerinin bulunduğu deep web, bilinen internet ortamından farklı bir yapıya sahiptir.

Erişilebilir web olarak nitelendirdiğimiz günlük yaşamda kullanılan internet ortamından farklı olarak, yalnızca özel tarayıcılarla giriş yapılabilen bu ortamda, sürekli bir döngü halinde konum değişikliği yapılır. Konumun sürekli değişmesi farklı farklı ülkelerden giriş yapıyormuş algısı yaratır. Arama motorlarında hiçbir şekilde listelenmeyen bu katmandaki web sitelerinin %95’i yasadışı konular üzerine kurulmuştur. Temel amacı gizlilik olan ve yalnızca belirli kitlelere hitap eden deep web, ortaya atılan bir teoriye göre günlük yaşamda kullanılan internetten onlarca kat daha geniş ve büyük bir ortam olduğu iddia ediliyor. Günlük yaşamda kullanılan interneti bir buz dağına benzettiğimizde deep web dediğimiz ortamın buz dağının görünmeyen yüzü olarak rahatlıkla nitelendirilebileceğini söyleyebiliriz.

Deep web ile ilgili hazırlamış olduğumuz videomuz size rehberlik açısından faydalı olacağını düşündüğümüz üzere paylaşmak istedik.Deep Web’te Neler Var?

 • Uyuşturucu satışı
 • Silah satışı
 • Cephane satışı
 • İnsanlık dışı görüntüler
 • Vahşet içeren cinsel içerikler
 • Sahte diploma
 • Sahte pasaport
 • Çalıntı kredi kartı bilgileri
 • Çocuk istismarları
 • Cinayet görüntüleri
 • Ölü tecavüzleri
 • Özel kişilerin görüntüleri
 • İşkence görüntüleri
 • Kiralık katil ilanları

Deep Web Nasıl Girilir?

Deep web denilen ortamın, başlı başına bir suç ortamı olduğu görülmektedir. Normal internet arayüzünde yer alan haber siteleri, bloglar, oyun siteleri, dizi siteleri ve günlük yaşamda kullanılan diğer sitelerin bu ortamda yeri olmadığını bilmenizi isteriz. Tor Browser denilen özel bir tarayıcı ile çeşitli aşamalardan geçilmesinin ardından ulaşılan ortamın resmi para birimi Bitcoin olmuştur. Devletlerden bağımsız olduğu iddia edilen bu ortamda gezintiye çıkan kullanıcıların takip edilemediği iddia edilse de bazı özel istihbarat servisleri bu ortamlarda yer almaktadır. Çeşitli seviyelerden oluşan bu dünyaya giriş yapıldığında her katmanda farklı imkanlar tanındığı ve katmanların derinleşmesi ile birlikte daha önemli bilgilere ulaşılabildiği dikkat çekmekte. Günlük yaşamda hemen her insanın dikkatini çekmeyi başaran deep web tabir yerindeyse, kapalı bir sistem olduğunu söylemek mümkün. Dünya ülkelerinin gizli sırlarının, yürütülen gizli deney ve bilimsel çalışmaların bu ortamlarda muhafaza edildiği ve bir süre önce açıklanan Wikileaks belgelerinin kaynağının bu ortam olduğu görülüyor. Deep web üzerinde tor browser tarayıcısı ile ulaşılamayacak kapalı bir sistemin bulunduğu bu kapalı sistemde, yapay zekaya sahip ölüm makineleri, GGGEOP işlemcileri, Tesla'nın planları, kristalize edilmiş güç kontrolörleri, hava durumunu değiştiren cihazlar, gizli HAARP projeleri, özel üretim motor planları, masonlar, illüminati ve daha onlarca gizli bilginin bulunduğu ifade ediliyor. Kapalı sistem denilen katmana yalnızca özel cihazlarla erişim sağlanıyor. Deep Web'in gizli dünyasını keşfetmek isteyen kullanıcıların "Tor Browser Nedir?" yazısını okumaları ve deep web’e giriş kapısı olan tarayıcı öğrenmesi gerekmektedir.
Deep Web Nedir? Nasıl Girilir? Deep Web Nedir? Nasıl Girilir? Reviewed by Doruk Efe BARUT on 7/01/2016 Rating: 5

19 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. bence girme biz seri katil çağırdık evin ordaki parka mafya gibi bir adam geldi bizde kaçtık

   Sil
  2. Deepweb'deki seri katiller normal sivil insanlar gibidirler ve öyle ayırt edebileceğin kişiler değildirler onun haricinde işlerini bitirmeden hiçbir yere ayrılmazlar. Onu da geçtim bedavaya ve türkiyeye gelecek seri katil bulmak neredeyse olanaksızdır. Bunları daha ilk katmanda belirtiyor çoğu chat room yöneticisi. Ya sizi yemişler ya da siz fazla stres olmuşsunuz ve takım elbiseli adamı anında katil sanmışsınız.

   Sil
  3. fwdılfdhkjgjlfhgfhkgfd :D :D

   Sil
 2. Beyler ve genc kardeşler sakın öyle bi hata yapıp girmeyin deep webi araştırmadan giren arkadaşlar önce bi bilginizin olmasını gercekten isterim mesela bilgisayar hakkında gercekten saglam bilgisi olanlar girsin ve her tür casusluk suçlar yapılmaktadır ! ayırtten en son seviye ye gelmeyi sakın kafanıza koymayın neden mi çnkü son seviye cok riskli bi seviye ünlülerin erotik ve darbe hakkında bir dünya paylaşımlar yapılmaktadır ! ... ve şuanda deep web kurucusu ceza evinde durmakta ismi belirmeyen kişiyi içeri de cıkarırlarsa cok büyük siber saldırılar tüm ağlara yapılacak ... ve Hackers filmlerinde #DARKWEB kullanıyorlar ordan bi düşünce kurun ve asla asla ! film izleyip gaza gelmeyin eğer hacker olmak gibi düşünceniz varsa kafanızadan bu şeyi cıkarın kendi makinanızı artı virüsünüzü yazın ve hazırlayın kendi nettinize deneyerek başlayın bu işe ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim seni korkutmuşlar bu konuda bize akıl vereceğine kendi korkunu yen sen

   Sil
 3. Girde Ebenin amını gör sonra :D Ben hackerim yaş 25 Çoğu şey daha henüz öğrenemedim sahte eşyasatıp kolap para kazanma yolundayım ama DarkWeb Yani DeepWeb girmek o kadar kolay değil bunlar korulu bir cihazla gizlenmiştir hiç bi şekilde bulmazssınız internet tarayıcınızda dark web yer katmanlarının 1000 lerce altındadır arasanız bulmazssınız bu konuyu ben 3 buçuk sene araştırdım bildiklerimi söylüyorum size kalmöış bişey.

  YanıtlaSil
 4. tavsiye etmem bence başınıza bela acmayın bi kere bilgisayarınız ona göre donanımlı değildir bu yorumları yapan kitlenin % 90 nı beyki %100 girdiniz an cakma dns ıp si verip yazıp bulunmucanı sanmayın herşey acık ve ortada olack bütün bilgilerinzden tutun yaşadınız yere kadar adamlar sizi bulabilecek bunu inananın girmeye kalkmayın

  YanıtlaSil
 5. slm ben bi sorabilir miyim

  YanıtlaSil
 6. dark web hekırların bulustu yer

  YanıtlaSil