Cep Telefonundan Deep Web'e Girme


Cep Telefonundan Deep Web'e Girme

Bir önceki, Telefondan Deep Web Girme makalemizden sonra sizlere yeniden Cep Telefonundan Deep Web Giriş makalesi hazırlamak istedim. Deep web ortamının insanlar arasında ilgi çeken bir konu olduğu biliniyor. Bilgisayar sistemlerinden Tor Browser aracılığıyla erişilen bu ortama mobil cihazlar üzerinden de erişmek mümkün. Merakınızı gidermek ve kafanızdaki soru işaretleri gidermek için cep telefonlarınızdan gireceğiniz deep web ortamı tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracaktır. Bilindiği üzere bilgisayarlar için geliştirilen tarayıcıların yanı sıra cep telefonları içinde özel internet tarayıcıları bulunmaktadır. Mobil cihazlarınız ile sıradan tarayıcılarla erişemeyeceğiniz bu ortama girebilmek adına, işletim sistemine bağlı olarak özel tarayıcıyı indirip kurmak gerekecektir.

Android Cep Telefonundan Deep Web’e Girme

➔ Android telefonunuzda Google Play Store üzerinden özel bir tarayıcı indirmeniz gerekecek. Orbot Tor Proxy adlı uygulamayı cihazınıza indirmek için tıklayınız.
➔ Cihazınıza indirdiğiniz uygulamayı eksiksiz bir şekilde kurmanız gerekecek.
➔ Türkçe dil desteği bulunmayan uygulamayı yüklemeye başladığınızda İngilizce bir ekran ile karşılaşacaksınız. English seçeneğini seçerek kuruluma devam ediniz.
➔ Kurulumun kısa bir süre içerisinde tamamlandığını göreceksiniz.
➔ Kurulumun tamamlanmasının ardından sağ üst köşe bölümünde yer alan “Start” seçeneğini tıklayınız. Bu seçeneği tıkladıktan sonra program çalışacak.
➔ Şimdi deep web ortamına girmek amacıyla kullanacağınız İnterneti Gizlice Tarayın adlı yazılımı indirmeniz gerekecek. Tıklayınız.
➔ Tarayıcıyı indirip kurulumu tamamladıktan sonra üst menüden yararlanarak Türkçe dil seçeneğini seçip “Go” seçeneğini tıklayınız. Bu işlemin ardından .onion uzantılı sitelerde gezinmek için her şey tamamlanmış oluyor.


Ios Cep Telefonundan Deep Web’e Girme

Android ve Ios yazılımlarının farklı yapılara sahip olması ve birbirlerinde çalışmaması deep web giriş için kullanılan uygulamayı farklılaştırıyor.

➔ Ios cihazlarınız için “Onion Browser” adlı tarayıcıyı indirmeniz gerekecek. İndirme linki için tıklayınız.
➔ Bu uygulamanın tor projesi ile doğrudan bağlantısı olmadığını aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. 


Her iki mobil işletim sistemi üzerinde deep web gezindikten sonra tarayıcıya “Stop” vermeniz yani kapandığından emin olmanız gerekmektedir. Bunu kontrol edip, emin olmadığınız takdirde mobil cihazınızdan kullandığınız sıradan internetin de çok ciddi oranlarda yavaşladığını göreceksiniz. Mobil cihazlar üzerinden deep web’e bağlanma genel anlamda bu şekilde. Bu iş için özel olarak tasarlanmış yazılımların yalnızca deep web ortamına giriş için hazırlandığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu tarz uygulamaların internette daha gizli daha güvenilir bir gezinti imkanı tanıyan uygulamalar olduğunu söylemek mümkün. Günümüz gelişen imkan ve şartları deep web ortamlarına mobil cihazlar üzerinden de bağlanmayı olanaklı hale gelmiştir. Günümüz şartlarında bilgisayar sistemleri üzerinden gerçekleştirilen ne kadar işlem varsa hemen hepsinin mobil cihazlar üzerinden de gerçekleştirilebilmesi elbette mobil uygulamaların gelişimi ile mümkün olmuştur. Bilgisayar sistemi üzerinden deep web’e bağlanmayı düşünüyorsanız; “Deep Web’e Nasıl Girilir?” isimli içeriğimizi mutlaka incelemelisiniz. Bilgisayarlarınız üzerinden kullanacağınız internet tarayıcısı ve bu tarayıcı üzerinde yapacağınız bazı ayarlamalar hakkında bilgi alabileceğiniz içeriğe de göz atmalısınız.
Cep Telefonundan Deep Web'e Girme Cep Telefonundan Deep Web'e Girme Reviewed by Doruk Efe BARUT on 12/24/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok: