DarkNET Kiralık Cinayet

Bu haftanın başlarında, Cottage Grove, Oregon Stephen Carl Allwine, oldu tutuklanarak ve yerel polis Allwine bir Smartwatch'larda yüklü bir GPS ile yaptığı 9 yaşındaki oğlunu izlemek için teşebbüs olduğunu keşfetti sonra hapse geri gönderildi.
Ocak ayı sonlarında Allwine eşini öldürme iddialarıyla tutuklandı. Yerel kolluk görevlileri ve polis memurları, Allwine'ın karanlık web'deki faaliyetlerini izledi ve 43 yaşındaki bir adamın, iştahsızlık suçundan ölecek bir cinayet emri çıkardığını keşfetti. Allwine, eşi Amy Allwine'i vurup çalıştırmak için "Dogdaygod" un takma adı ile karanlık bir kullanıcıya bit eşiğinde 5.000 ABD doları teklif verdi. Polis, Allwine'in bit eşieri adresi Dogdaygod'a bağlı olduğu için ödemenin yapıldığını belirtti.
Ne zaman polis olay yerine geldi, Allwine karısı kafasına vurularak ölü olarak bulundu. O sırada, çeşitli polis memurları, oybirliğiyle stratejik olarak planlanmış bir cinayet olduğuna karar verdikleri için bir örtbas delilinin bulunduğu tespit edildi.
Polis, işe alma cinayeti ile Allwine'in karısının gerçek atışıyla bağlantı kurmak için kesin kanıt bulamadı. Allwine, cinayetle ödenen kiralık bir cinayet emri verirken polis cinayetin arkasındaki kişinin kimliğini ve Allwine tarafından temas edilen ve ödenen kişinin aynısını ortaya koyamadı.
Yerel polisin Kasım ayı sonlarında olay yerine gelmesinin ardından Allwine'in karısına hitaben mektuplar geldi. Mektuplardan bazıları, ailesine yardım etmek amacıyla intihar etmesini ve diğer kişilerin, Allwine'nin karısı tarafından hazırlanmış intihar düşüncelerini ayrıntılı olarak yazan notaları hazırlamaya teşvik etti. Mektuplar ve notlar tarafından ikna olunmayan polis, Allwine'i baş şüpheli olarak araştırmaya devam etti.
Yerel İkiz Şehirler tarafından yayınlanan resmi suçlama belgesi şunları okudular:
"Stephen Allwine ve oğlu polis geldiğinde açık garajda duruyorlardı. Allwine memurlara karısını nerede bulacaklarını söylediler: yatak odasında. Onu buldular, yere yattı, başının altında bir kan kanadı. Dokunuş kadar sıcaktı, ancak yetkililer nabız bulamadı - "açıkça öldü", yetkililer daha sonra kamuoyuna açıklayacaktı. Silah, 9 mm'lik Springfield XDS, sol ön koluna ve dirseğine yakıntı. Anne sağduyu dedi, ailesi. Kan sıçraması, kurumsun yoktu, elinde barut yoktu.
Sonunda, Allwine tutuklandı ve iki ay sonra Ocak ayında suçlandı, ancak 500.000 dolar tutarındaki kefaletle serbest bırakıldı.
Soruşturmada polisin cinayet davasını tekrar ele geçirmesine yol açan olağandışı unsurlar mevcuttu. Amy Allwine daha önce, Amy'nin ölümüyle birlikte 700.000 dolar garantileyen bir prim hayat sigortası teklifi için başvuruda bulundu. Polis, kocanın sigorta ödemesine baktığından şüphelendi ve sigorta ödemesini almak için kiralık bir cinayet emretti. Amy Allwine cinayeti davasındaki bu belirsizlik yüzünden, polis soruşturmanın kapanmasından sonra Stephen Allwine'i yakından takip etti.
Bir ay sonra polis, Allwine'i, 9 yaşındaki oğlunu, akıllı gözlem cihazına takılı bir GPS izleyici kullanarak yasadışı olarak tuttuğu için tekrar tutukladı.
County avukatlık bürosundaki ceza birimi şefi Fred Fink'e göre, Allwine'in 500.000 dolarlık yerleşimi, oğluyla denetimsiz ziyaretleri ve Amy'nin aile üyeleri ile her türlü iletişimi etkili bir şekilde yasaklayan koşullu bir kefalet oldu.
Allwine'in tutuklanmasından sonra, Yargıç Mary Hannon'un önünde duruşmada durdu. Yargıç Hannon koşullu kefaleti 600.000 dolara yükseltti ve Allwine'den oğlu ve ailesi ile bir daha asla iletişim kurmamasını istedi. Hakim Hannon'un bu kararı, özellikle Allwine'in teknolojik özelliklerinin cezai bir amaçla kullanılıyorsa endişe verici olduğunu belirten Fink tarafından sunulan güçlü bir davadan sonra yapıldı.
DarkNET Kiralık Cinayet DarkNET Kiralık Cinayet Reviewed by Deep Web on 2/22/2017 Rating: 5

Hiç yorum yok: